lionvet new 0039 34067Pļavnieki: +371 25402502

lionvet new 0039 34067Purvciems: +371 25608535

lionvet new 0039 34067Zolitūde: +371 25409095

Dzīvnieku zobu un mutes dobuma veselība.

Lietotāju novērtējums: 5 / 5

Zvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīvaZvaigzne aktīva
 

zobaarstnieciba lionvet

Dzīvnieks piedzimst ar zobiem pilnu muti.Suņiem un kaķiem piena zobi nomainās pret pastāvīgajiem zobiem 7-8 mēnešu vecumā.

Mazo šķirņu suņiem zobu maiņa var aizkavēties. Palikušie piena zobi traucē pamat zobiem šķilties pareizā vietā, aizņemot to, traucē attīstīties smaganu rievai. Šīs problēmas ir jārisina savlaicīgi jau 9-10 mēnešu vecumā, neatliekot uz vēlāku laiku.

Visa gremošanas sistēma sākas ar mutes dobumu un zobiem, tieši tāpēc to veselība ir tik svarīga visa mūža garumā.

Aplikums uz zobiem veidojās nepārtraukti, katru dienu, ja to regulāri nenotīra, pēc 48 stundām aplikums paliek ciets un pārvēršas zobakmenī. Laikam ritot, ja dzīvnieks neizmanto cieto barību, vai speciālos līdzekļus zobu virsmas tīrīšanai, zobakmenim pieaugot, atslāņojas smaganas, veidojas kabatas starp zobu un smaganu, tur vairojās baktērijas, radot nepatīkāmu smaku un iekaisumu (stomatīts, gingivīts, periodontīts).

Būtu vēlams tīrīt zobus dzīvniekiem vismaz 3 reizes nedēļā. Zobu tīrīšanai jāizmanto dzīvniekiem paredzētas zobu pastas, jo tās nav jāizskalo. Tās satur enzīmus, kas atvieglo aplikuma noņemšanu un samazina aplikuma veidošanos.

Gadījumos, kad zobu tīrīšana nav regulāra, iesakam dot graužamos kauliņus, tiem  ir neregulāra, negluda forma un sastavā ir speciālās vielas, kas samazina aplikuma veidošanos un mehāniski palīdz aplikumu noņemt.

Divas reizes gadā iesakām apmeklēt veterinārārstu, lai novērtētu mutes dobuma veselību, kā arī veiktu mutes dobuma sanāciju ar speciālo ultraskaņas aprīkojumu, kas noņem zobakmeni.

Search